Asolo Kongur EVO GV MW brown EU 40 2/3 | MP 26 cm

Kongur EVO GV MW brown (2)
Rozšířené

Rozšířené pohorky poskytující velmi dobrou oporu a komfort i v náročných podmínkách

Parametry a podrobný popis
 ihned k odeslání 
6 111
5 050 bez DPH
Běžná cena:
6 790
Ušetříte:
679
DPH:
21 %
Tabulka velikostí
UK 7
UK 7,5
UK 8
UK 8,5
UK 9
UK 9,5
UK 10
UK 10,5
UK 11
UK 11,5
UK 12
UK 12,5
UK 13
ks

Tyto velmi pevné kožené pohorky jsou doma ve všech zmíněných podmínkách za mokra i za sucha. Nubukový svršek je po celém obvodu chráněn masivní gumovou obsázkou proti okopu. Boty jsou dále opatřeny Gore-Tex membránoukterá udrží chodidla v suchu a při vyzutí napomůže k rychlejšímu vysychání.  Botu perfektně stáhnete pomocí kladkovému dotahování tkaniček, které navíc prodlouží jejich životnost. Podešev z příjemně přilnavého materiálu Vibram Master podrží váš krok jak na kamenech, ferratě, tak i při jednodušším horském popolézání na skále. Pro větší pohodlí při chůzi a absorpci nárazů je pod patou PU klín.

Zkrátka pokud hledáte pevnou pohorku do každého počasí i terénu, Asolo Kongur byste při svém výběru neměli přehlédnout. 

Klíčové vlastnosti

  • PU klín pod patou 
  • Gumová obsázka po celém obvou
  • Kladkové šněrování Micro Pulley 
  • Vyrobeno v Evropě

Produktové informace

Hmotnost 1/2 páru obuvi: 780 g

Kategorie zboží

Pro koho: Muže

Obuv doporučujeme pro

Použití na: Přechody hor, Těžší treking s batohem, Turistika a treking

Materiály

Svršek obuvi: Odolný hydrofobizovaný hovězinový nubuk 2,3 mm

Futro obuvi: GORE-TEX® Performance Comfort

Výztuha obuvi: Asoflex 00 MR (4 mm)

Typ stélky: Lite 2

Použité šněrování: Micro Pulley System

Typ podešve: Vibram® Master


Údaje o produktu

Katalogové číslo: RMS03872-7

Záruka: 2 roky

Uživatelská recenze produktu Asolo Kongur EVO GV MW brown EU 40 2/3 | MP 26 cm

Vlastníte tento produkt? Chcete se podělit s ostatními o svých zkušeností? Neváhejte a ohodnoťte produkt.

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
0% Hodnotilo 0 uživatelů


Začátky

Všechno to začalo v roce 1932 v malé vesnici na severovýchodě Italie zvané Nervesa della Battaglia. Lucův dědeček otevřel velmi malý obchod, kde opravoval boty místním lidem. V roce 1942 byla Nervesa della Battaglia plně obsazena nacistickým Německem a přestože rodina Zanatta boty pouze opravovala, byly donuceni, aby vyráběly boty pro německé vojáky. Po osvobození vesnice spojenci v roce 1945 už rodina Zanatta pokačovala ve výrobě obuvi, až na vyjímky pro lidi, kteří žili v jejich vesnici a pracovali v lese. Stručně řečeno, z těchto bot vyrostla značka Tecnica, kterou Zanattové záhy prodali.

Poté, co prodali zaváděcí značku Tecnica, kterou si postavili, se rodina Zanatta obrátila k dalšímu projektu. V roce 1998 koupila třetí generace rodiny Zanatta (Anna, Marco a Luca) společnost ASOLO - značku, která odráží hodnoty Zanatta jako vysoce kvalitních výrobců obuvi. Značku, kterou založil v roce 1975 ve stejnojmenném městě Asolo Giancarlo Tanzi.

Asolo_banner.jpg

asolo.pngJe dnes jednou z pouhých šesti společností na světě, které vyrábějí turistické boty a jsou 100% rodinné. Společnost Asolo nevyrábí boty pro nikoho jiného a řídí 100% svého výrobního procesu, což zaručuje výsledný produkt nejvyšší kvality. Celý výrobní proces probíhá v Evropě, a mimo vlastní továrny mají hlavní výrobnu v Rumunsku. Obrovské množství až 70% jejich obuvi je kontrolováno v jejich ústředí v Itálii. 

Každá z komponentů Gore-Tex, které se aplikuje do bot Asolo, je pečlivě zkontrolována, aby bylo zajištěno, že Gore-Tex byl správně utěsněn teplotním švem. (Pokud tomu tak není, bota nebude vodotěsná). Asolo také dává garanci kvality, protože samo kontroluje 100% svých bot s Gore-Texem a to včetně levé i pravé boty. 

To znamená, že každá bota Asolo Gore-Tex na každé polici po celém světě je zaručeně vodotěsná.

Kromě přísných procesů kontroly kvality se Asolo pyšní také výběrem materiálů, přičemž vybírá pouze ty nejkvalitnější komponenty od renomovaných značek, jako jsou Gore-Tex, Schoeller, Perwanger a Vibram. Podešve na botách Asolo vyrábí Vibram speciálně a výhradně pro Asolo a nejsou běžně dostupné na trhu.

Společenská zodpovědnost

Dalším důvodem, proč jsme hrdí na to, že na REJSENDEcz máme právě boty Asolo, je převzetí společenské odpovědnosti Asolo. Společnost Asolo spolupracuje pouze s dodavateli, kteří dodržují evropské právní předpisy v oblasti životního prostředí, které zaručují spravedlivé a ekologické podmínky výroby, stejně jako výrobky neobsahující nebo s nízkým obsahem nebezpečných látek.

Například kůže používaná společností Asolo pochází hlavně z evropského skotu - konkrétně ze společnosti Mastrotto v Arzignanu a koželužny Perwanger Leather v Tyrolsku. Oba tito dodavatelé mají ekologicky a sociálně odpovědnou výrobní filozofii, která je v souladu s Asolo.

Pro všechny své produkty vytvořilo Asolo „seznam omezených látek“, což je seznam zakázaných materiálů nebo materiálů, které lze použít pouze v omezeném množství. Asolo nepoužívá žádnou kůži vyčiněnou šestimocným chromem a používá pouze impregnace a krémy na boty bez obsahu C8. Společnost Asolo se zavázala k postupnému ukončení všech hydroizolačních činidel obsahujících PFC. Asolo navíc nepoužívá nanotechnologie, deodoranty, biocidy a antimykotika.

Asolo navíc vyžaduje, aby všichni jeho dodavatelé podepsali kodex chování společnosti Asolo, který je založen na mezinárodních standardech a odkazech, zejména na Deklaraci lidských práv OSN. Kodex chování vyjadřuje minimální požadavky, pokud jde o ochranu životního prostředí, dětskou práci (zakázanou), pracovní dobu, mzdy a zdraví a bezpečnost na pracovišti atd.

Mohlo by Vás také zajímat