Je takové oblečení, které je vhodné do každého počasí, pokud chceme objevovat krásy přírody! Je to taky to k čemu jsme zavázáni, a vybavíme vás náležitě od hlavy až k patě. Nabízíme vám velký výběr funkčního oblečení nejen pro vaši dovolenou a sportovní aktivity v přírodě, ale i na cestu do práce a procházky městem. Správné outdoorové oblečení vás ochrání před přírodními nezmary a je klíčem k potěšení z jakékoli outdoorové aktivity. Sortiment turistických oděvů na REJSENDEcz včetně doplňků vám zajistí, že budete v teple, suchu a pohodlí všude tam, kam vás dobrodružství vezme.
Že prý kdo šetří, má za tři? Hmm, něco na tom pravdy bude! Ale nejen úsporami je člověk živ. Proto jestli chcete žít, přežít a vydržet všechny podnební záludnosti, opakujte si naše heslo - my jsme REJSENDE ⪢ vy budete HYGGE
Vrstvit oblečení nás naučila sama příroda, my jsme ji jen nakopírovali do srozumitelnější řeči. Všeobecně by se dalo říct, že se jedná o cibulový princip. A co že to znamená? Jednoduše řečeno - s oblíbenou pochutinou to nesouvisí, ale tento systém se odvíjí od správného vrstvení oblečení, což zajistí váš maximální komfort. Ale pozor, pro výsledný efekt je nutné dodržovat správné pořadí vrstev a žádnou nenahrazovat. Universál totiž neexistuje. Princip vrstvy na vrstvě je koncept, který je široce používán mezi outdoorovými nadšenci a je nezbytný při našich aktivitách. Konkrétní vrstvy se liší podle toho, kde jste, co preferujete a samozřejmě jaké jsou v daný den povětrnostní podmínky.
Mluvíme o technickém/funkčním/termo prádle, které je základním kamenem pro vaše pohodlí. Na REJSENDE vždy doporučujeme, aby základní vrstva byla z merino vlny. Děláme to proto, že je to (zdaleka) nejlepší materiál, který lze mít přímo na těle. Důvodů je několik:
Existují situace (běh na lyžích, cyklistika, trailruning…), kdy je pro základní vrstvu zase naopak mnohem vhodnější syntetický materiál, ale to už bychom zacházeli do jiných oblastí, než správného principu vrstvení, které má za úkol zejména perfektně izolovat při turistice a procházkách.
Nyní se dostáváme k tomu, čemu byste měli věnovat pozornost, a to střední vrstvě. Ta je stejně důležitá a nezbytná jako základní vrstva, protože vás udržuje v teple díky tomu, že dále odvádí předanou vlhkost na povrch. Váš výběr střední vrstvy závisí především na dvou věcech, a to, kam jedete, a jaká tam bude relativní vlhkost. Zejména vlhkost má totiž vliv na to, zda je třeba péřovka dobrý nápad nebo ne. Jak víte, prachovému peří nedělá příliš dobře vlhkost, protože znatelně zhoršuje izolační schopnost. I když jsou izolační vrstvy s péřovou náplní asi nejteplejší, existují výtečné alternativy a z čeho jiného? Ano, zase z merina. Syntetiku nezahazujeme, ale jsme přesvědčení, že i sebelepší Primaloft nebo Polartec použitý v mikinách nedosahuje kvalit přírodní izolace. Dobře, rádi vám doporučíme i tyto materiály, ale zase s vámi chceme hrát na férovku. Tohle ( a ostatně co ne? ) je vždy zejména hra peněz. Příroda bude vždy dražší, a protože si z ní toho bereme až moc, tak bychom se měli pokusit jí to co nejvíc vracet, co myslíte?
Nejen muži a ženy zákona mají za úkol pomáhat a chránit, ale také vhodně zvolené oblečení. Tato vrstva se totiž nazývá ochranná a měla by přesně zastávat své jméno. Má vás chránit před deštěm, sněhem, silným větrem, a vlastně proti všemu, co se dokáže nepříjemně vtěsnat nejen pod oblečení, ale i pod kůži. Ale to není všechno, tahle vrstva musí odvádět vlhkost ven, proto výběr raději nepodceňujte, jinak se celý princip cibule bude hodit maximálně tak do guláše. Dobrý "hardshellový" materiál je jako švýcarský nůž, protože jej použijete skoro na všechno! Lze použít bez problémů do deště, na lyžování, na cyklistiku, jako zimní nebo přechodový materiál a vše ostatní mezi tím. Avšak pozor není hardshell jako hardshell. Opět na dlouhé povídání, ale věřte, že mezi těmito svrchními "nepropro" materiály jsou obrovské rozdíly na první pohled neviditelné, někdy tak šikovně popsané, že není problém koupit pláštěnku za tisíce. Rádi bychom upozornili na to, že svrchní materiál nemusí být vždy hardshell. Dnes už jsou výtečné prodyšné softshellové materiály, které jsou kolikrát vhodnější než membránové goráče apodobně. Nejnutnější je si uvědomit, kde budete, a hlavně co budete dělat a taky jak často, protože ne vždy to nej, je to nej.
Systém těchto vrstev vždy uzpůsobte potřebám a aktuálním podmínkám. Může jich být více, ale samozřejmě také méně v závislosti na nepřízni počasí i vaší pocitové náročnosti. Cíl je jasný - co nejvíc si užít aktivity a nestresovat se tím, jestli zmrzneme hned, až za půl hodiny a nebo vás přeleje infarktový závan z nadměrného přehřátí. Snad jsme vám teď aspoň trošku rozšířili obzory v tom, jak se těšit z každé minuty tam venku a pokud přece jen tápete, s radostí pomůžeme.