Pěnové karimatky

570.39
1400

Karimatky vyrobené z pěny

Tyto spací podložky jsou vyrobené z pěny s velmi jemnými póry. Takové karimatky na spaní jsou velmi levné, ale po krátké době se proleží. Kvalitnější modely tohoto typu karimatek jsou vyrobeny z pěny EVA, která zajišťuje lepší izolaci a zachování tvaru. Pěnové karimatky jsou velké a extrémně lehké. Lze je bez problémů použít i po drobném poškození, jako jsou například malé trhliny.

Nejprodávanější v kategorii Pěnové karimatky

YATE Eva Compact Ušetříte min. 116  ihned k odeslání YATE Eva Compact Karimatka vyvinutá do extrémních horských podmínek 1 450 1 334
YATE Wave ALU Ušetříte min. 71  ihned k odeslání YATE Wave ALU Skládací karimatka s vyšším tepelným odporem 890 819
YATE Wave Ušetříte min. 50  ihned k odeslání YATE Wave Skládací karimatka s profilovaným povrchem 620 570

Má smysl přemýšlet o tom,

kterou podložku na spaní opravdu potřebujete. Zvažovali jsme proto různá použití karimatek a zhruba jsme pro Vás sepsali potřebné vlastnosti.

  • Při kempování nemusíte věnovat pozornost hmotnosti a velikosti spacích podložek. Tepelný výkon také není tak důležitý, protože v létě obvykle táboríte. Proto doporučujeme použít silnou samonafukovací karimatku nebo nafukovací postel.
  • Při trekingu a turistice už je hmotnost karimatky docela důležitá. Čím delší je trek, tím více musím věnovat pozornost hmotnosti, kterou mám zpravidla na zádech. Velikost balení samozřejmě jde ruku v ruce s hmotností. Čím menší, tím lepší. Tepelný výkon je důležitý, pouze pokud jedete do chladnějších oblastí. Naše doporučení je proto karimatka o tloušťce 3,8 až 5,0.
  • Na expedicích jsou často důležité malé věci. Cíl je zásadní. Cíl expedice závisí také na tom, jak teplá a jak silná by měla být karimatka. Pokud si nejste jisti, je lepší si před nákupem nechat poradit

REJSENDEcz vám s výběrem karimatky rád pomůže nejen po telefonu.