Pinguin Taifun 2

- 10%
Taifun 2 (1)
Akce

Inovovaný model s dvěma vchody a předsíňkami a s dvěma příčnými pruty. Předsíňky jsou dostatečně vysoké, tuhost konstrukce předurčuje stan k použití i v náročnějších podmínkách.

Parametry a podrobný popis
 ihned k odeslání 
2 817
Před slevou:
3 133
Běžná cena:
3 490
ks

Inovovaný model s dvěma vchody a předsíňkami a s dvěma příčnými pruty. Předsíňky jsou dostatečně vysoké, tuhost konstrukce předurčuje stan k použití i v náročnějších podmínkách. Stan je dvouplášťový a skládá se z vnitřního stanu a z vnějšího pláště – tropika. Vnitřní stan má půdorys tvaru obdélníka se dvěma vchody na jeho delších stranách. Vnější stan je osmiúhelník, má taktéž dva vchody, ve kterých jsou dvě předsíňky, vhodné například k uložení zavazadel.

Klíčové vlastnosti

 • Materiály
  • Tropiko je vyrobeno z Polyesteru s polyuretanovým zátěrem, který mu dodává vodní sloupec o výšce 4 000mm. Švy jsou proti protékání podlepeny nahřívací páskou.
  • Podlážka je vyrobena z vrstveného Polyetylenu s Rip-Stop úpravou.
  • Pruty se skládají z laminátových segmentů o průměru 8,5 (hlavní pruty) a 9,5mm (podpěra předsíňky).
 • Koncepce stanu
  • Je založena na principu, kdy prutová konstrukce navlečená v rukávech je vně tropika. Tropiko a vnitřní stan (který je zavěšen pod tropikem) se po provléknutí prutů rukávy staví současně. Výhoda tohoto způsobu je, že vnitřní stan lze z tropika odepnout a tropiko pak můžeme postavit samostatně. Získáme tak jednoplášťový stan bez podlážky.
 • Větrání
  • Je umístěno ve vrcholu kopule tropika. Stříšky větracích okének jsou tvarované tak, aby nebyly sklápěné větrem, v případě nutnosti je možno uzavřít suchými zipy. Tím je zabráněno zatékání i při dešti se silným větrem.
 • Stavba stanu
  • Pruty konstrukce prostrčíme rukávy vně tropika a konce prutů zasuneme do mosazných oček na poutkách spodního okraje tropika. Pak sepneme spony na popruzích a u země uvnitř stanu a tím se tropiko postaví. Vnitřní stan zapneme do poutek na vnitřní straně tropika. Postavený stan ukotvíme kolíky a šňůrami a dopneme plastovými sponami.

Produktové informace

Hmotnost stanu: 4,3 kg

Hmotnost bez ložnice: 3,2 kg

Rozměry po sbalení: Ø 19 x 46 cm

Počet vchodů: 2

Počet větracích otvorů: 2

Počet prutů / křížení: 4 / 5

Lze postavit bez ložnice: Ano

Výška stanu / ložnice: 124 (115) cm

Silikonizováno: Ne

Podlepené švy: Ano

Počet kolíků: 16

Průměr prutů: 9,5 mm

Materiály

Materiál prutů: Laminát

Složení materiálů

Materiál tropika: Polyester, PU zátěr 4 000mm H2O

Materiál podlážky: Vrstvený Polyetylen Rip-Stop


Údaje o produktu

Katalogové číslo: RMS00186

Záruka: 2 roky

Mohlo by Vás také zajímat